fbpx

“Renklerin Dansı” Almanya’dan Sonra Bodrum’da!

Zeynep Okçu Bale Okulu, 3 şehri kapsayan 15 günlük Almanya turnesi’nden sonra, turne boyunca büyük beğeni ve ilgi ile izlenen Renklerin Dansı adlı gösterilerini bu kez Türk seyircisinin beğenisine sunmak üzere 29 Temmuz’da Bodrum’da sahne almaya hazırlanıyor.

Zeynep Okçu Bale Okulu tarafından Oasis’te Nurol Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan gösteri; klasik bale repertuarından seçmelerden çağdaş dansa kadar uzanan hatta folklorik adımlardan türkülere varan çeşitlilikte ve renklilikte bölümlerden oluşuyor. “Renklerin Dansı” adı da gösterideki koreografilerden birinin ismi olmakla birlikte sembolik olarak bu çeşitliliği ve genel anlamıyla kültürel zenginliği ve çeşitliliği de simgeliyor.

Bugünün dünyasının en büyük sorununu “kendinden farklı olana karşı tolerans eksikliği” olarak gördüğünü belirten Zeynep Okçu, “Renklerin Dansı” ile çeşitliliğin güzelliğini vurgulamak istediklerini söylüyor ve Bodrumluları Alman bale severlerin gönlünü fetheden bu gösteriyi izlemeye davet ediyor.

Renklerin Dansı 29 Temmuz Pazar akşamı saat 21.00’de Nurol Kültür Merkezi’nde izlenebilir. Gösteriye giriş ücretsiz olacak. Sadece 5 yaşından küçük çocukların gösteriye getirilmemesi önemle rica ediliyor.