fbpx

SÖMESTRE TATİLİ HIZLANDIRILMIŞ KURS PROGRAMI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

Her sene olduğu gibi, bu sene de şubat tatilinde Hızlandırılmış Kurs olacak, bu süre boyunca (3-5 yaş sınıfı hariç) tüm sınıflar için her gün ders yapılacaktır. Hızlandırılmış kurs haftası sınıflara göre değişecektir. Buna göre:

3-5 Yaş Sınıfı, Hazırlık I ve Hazırlık II sınıfları için Hızlandırılmış Kurs tatilin ilk haftası yapılırken;

Önhazırlık, 1, 2, 3 ve 5. Sınıflar içinse tatilin 2. haftası yapılacaktır.

Bu süre içinde, hem derslerin her gün üst üste yapılması, hem de daha uzun saatler sürmesi sebebiyle öğrencilerimiz birkaç ayda gösterebilecekleri ilerlemeyi sadece 1 haftada kaydetme ve hem teknik hem de fiziksel olarak çok hızlı ve sağlam bir gelişme gösterme şansına sahip olmaktadırlar. Buna karşın, bu dönemde devam etmeyen öğrenciler de egzersiz yapamadıkları için, tam tersine gerilemekte; dolayısıyla da devam eden ve etmeyen öğrencilerin arasındaki fark ciddi şekilde açılmaktadır. Öğretmenler için de, bu dönemde sınıfta öğretmeyi planladıkları konular, eksik öğrenci olduğunda ciddi bir soruna dönüşmektedir. Yeni öğrenilecekler için en uygun zaman, her gün üst üste çalışılan bu dönem olmaktadır. Ancak devamsızlık durumunda konuları işleyip devam edersek, bu dönemde devam etmeyen öğrencilerin o konuları asla öğrenemeyeceğini bilmekle birlikte, yeni öğretiler için sınıfta olmayan öğrencileri beklemek de, devam eden öğrenciler için son derece haksız bir zaman kaybı olacağından, özellikle bu yoğun dönemdeki devamsızlık çok ciddi bir soruna dönüşmektedir. Özellikle Önhazırlıklar için asla devamsızlık olmamalıdır!

Tüm bu sebeplerle velilerimizin sömestr döneminde devamlılık konusuna özellikle önem vermeleri rica olunur!

Tüm sınıflar için 19 Ocak Cumartesi günü dersler her zamanki saatlerinde yapılacak, sömestr tatili programı 21 Ocak Pazartesi başlayacaktır. Ders programı önümüzdeki günlerde ilan edilecektir.

3-5 Yaş Sınıfı için dersler ise 19 Ocak Cumartesi, 21 Ocak Pazartesi, 22 Ocak Salı ve 23 Ocak Çarşamba günleri yapılacaktır!