fbpx

GÖSTERİLER

Zeynep Okçu Bale Okulu her sene sonunda sahnelediği eserlerle repertuarını genişletmekte ve bale sanatını tanıtıp sevdirme misyonunu başarıyla sürdürmektedir. Kuruluşunun ilk yılında dünya bale repertuarının en saygın ve zorlu eserlerinden biri olan “Uyuyan Güzel” balesini bütün eser olarak Türkiye’de sahneleyen ilk bale okulu olan Zeynep Okçu Bale Okulu, sonraki yıllarda, artık kendi özgün eserlerini vermeye başlamış, dünya klasiklerinin yanı sıra özgün libretto ve koreografilerden oluşan kendi repertuarını da sahnelemeye başlamıştır. 1. ve 2. Bodrum Uluslararası Sanat Günleri kapsamında da Bodrum Kalesi’nde önemli temsiller veren okulumuz, son olarak Alman Bale Akademisi “Dance Center No.1”ı misafir ederek gerçekleştirdiği Türk-Alman ortak projesi olan “Köprü” adlı bale galasını sahnelemiştir.

Okulumuz bunun yanı sıra her sene yurtdışında performanslar sergilemektedir. Bugüne kadar Güney Afrika Cumhuriyeti, Fransa, ABD, Çin Halk Cumhuriyeti, Kanada, Japonya, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Almanya ve İskoçya’da sergilediğimiz gösterilerle ilgili detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Son derece profesyonel bir anlayışla sergilenen bu temsillerin dışında, okulumuz ayrıca çeşitli tarihlerde kentimizde düzenlenen pek çok etkinlikte sahne almaktadır. Bunların başında artık geleneksel hale gelen 29 Nisan Dünya Dans Günü kutlamaları gelmektedir. Oasis’te açık hava sahnesinde yapılan bu şenlikte öğrencilerimiz de tüm dünya dansçıları ile aynı anda “dansın coşkusu”nu paylaşmaktadırlar.

2007 – Renklerin Dansı
2006 – Köprü
2004 – 2005 Unutulmuş Düşlerin Peşinde
2003 – Düşler Ülkesine Yolculuk
2002 – Uyuyan Güzel