fbpx

“Uyuyan Güzel” Bodrum’da!

Tchaikovsky’nin ünlü başyapıtı, Zeynep Okçu Bale Okulu tarafından 4 Haziran Salı günü Oasis’te Nurol Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Kaçıranlar için tekrarı ise 6 Haziran Perşembe günü Marmara Koleji’nde…

Sihirli değneğiyle tüm kötülükleri bir anda yok eden perileri ve yüzyıllık uykuya son veren öpücükle gelen ölümsüz aşklarıyla peri masallarına nasıl da hasretiz şu kriz günlerinde… İşte tam ruhumuzun şifa bulacağı türden bir gösteri bizlerle buluşmaya hazırlanıyor bu günlerde:  Tchaikovsky’nin dünyaca ünlü balesi “Uyuyan Güzel” 4 Haziran 2002 Salı gecesi saat 21.00’de Oasis’te, Nurol Kültür Merkezi’nde, 6 Haziran 2002 Perşembe gecesi saat 19.00’da da Marmara Koleji’nde sahnelenecek. Bodrum’un tek bale ve dans okulu olan Zeynep Okçu Bale Okulu tarafından hazırlanan gösteri, aynı zamanda bu ünlü başyapıtın bir bale okulu öğrencileri tarafından ilk sahnelenişi olacak. Boylarından oldukça büyük bir başarıya imza atmaya hazırlanan küçük balerinlerin öğretmeni Zeynep Okçu ise; “Uyuyan Güzel” gibi, ancak büyük bale topluluklarının repertuarında yer alabilen önemli bir klasiği sahneleyecek olmaktan büyük bir gurur duyduklarını belirtiyor ve 40 kişinin tam 5 aydır gece-gündüz emek verdiği bu “Peri Masalı”na tüm Bodrumluları davet ediyor.

Bodrum’un bu ilk gerçek bale gösterisini kaçırmak istemeyenlere hemen belirtelim: Gösterilere giriş ücretsiz! Bunca emeğe ve alınterine denk düşecek bir bedel belirleyemeyen Zeynep Okçu Bale Okulu, Uyuyan Güzel’i Bodrumlulara armağan ediyor… Kaçırmayın!