fbpx

ULUSLARARASI BAŞARILAR

Okulumuz kurulduğu günden itibaren uluslararası platformda profesyonel kariyer yapabilecek öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemiş ve bu hedefe uygun olarak dünya standartlarında akademik bir eğitim programı benimsemiştir. Bu yoğun çalışmanın karşılığını da bale eğitimi için çok kısa sayılabilecek bir sürede, dünyanın dört bir yanında, 3 kıtada, önemli uluslararası başarılar kazanarak almaya başlamıştır.

2011 yılında Mart ayında LİBYA‘da Türk Konsolsoluğu’nun davetlisi olarak bir gösteri sunmak ve Haziran ayında  FRANSA’da düzenlenecek olan önemli bir yarışmaya katılmak için hazırlıklarını sürdüren okulumuzun bu çalışmalarının detayları yakında web sitemizde yayınlanacak olup, geçmiş yıllardaki uluslararası başarılarımız aşağıda sıralanmıştır:

İSKOÇYA – 2010 Aberdeen Uluslararası Gençlik Festivali

2010 Ağustos ayında okulumuz, bu kez 10-13 yaş arası öğrencilerinde oluşan 2. Yurtdışı grubuyla (Çocuk Grubu) İskoçya’da düzenlenen Aberdeen Uluslararası Gençlik Festivali (AIYF)’e katılmıştır.  

AIYF dünyanın en önemli gençlik festivallerinden biri ve de Kuzey İskoçya’nın en önemli kültürel etkinliği olarak anılmakta ve her yıl dünyanın dört bir yanından performans gruplarını misafir etmektedir. 2010 Yılı katılımcı ülkelerinden bazıları Kanada, Rusya, İngiltere, Romanya, ABD, Norveç, Güney Afrika Cumhuriyeti, İsrail, Gine, Macaristan, Beyaz Rusya, İrlanda, İskoçya ve Ukrayna olarak sayılabilir.

Aberdeen halkının, tüm temsilleri kapalı gişe doldurarak ilgi gösterdiği festivale katılım, grupların geçmiş başarı ve referanslarıyla birlikte performans DVDlerinin değerlendirilmesi sonucu, Sanat Yönetmeni’nin daveti ile gerçekleşmektedir.

Okulumuz, tecrübeli “Genç Grubu” yerine yeni yetişen “Çocuk Grubu” ile katıldığı bu festivalde, 3 ayrı sahnede 4 temsil sergilemiş, festivalin en genç grubu olarak gerek festival yöneticilerinden, gerek Aberdeen seyircisinden, gerekse diğer ülke gruplarından büyük ilgi görmüş,  performans kalitesi, koreografileri ve disiplini ile hayranlık uyandırmıştır.

Kapanış gecesi gösterilerinde, tüm dünyadan katılan onlarca grubun tümü sahne almasına karşılık; ertesi gün İskoç gazetelerinde haber “Türk ekibi sahneyi salladı” başlığı ve grubumuzun fotoğrafı ile verilmiş, hepimizi gururlandırmıştır.

Ülkemizi başarı ile temsil eden okulumuz, festival sonunda yöneticilerden önümüzdeki senelerde de katılım için şimdiden davet alarak uğurlanmıştır.

Aberdeen International Youth Festival ile ilgili fotoğraf albümünü görmek için buraya tıklayınız.

JAPONYA – 2010 Passion Du Ballet A Kyoto Summer Festival

Okul olarak Türkiye’de “Japon yılı” etkinliklerinden ilham alarak, 2010 yılı yurtdışı projemizde Japonya ile yapılacak ve kültürel değişim aktivitelerini de kapsayan bir etkinliğe yer vermeyi uygun görmüş ve daha önce Kanada’da Dance World Cup’da tanışıp sıcak ilişkiler kurduğumuz Japon Bale Akademisi “Sawako Murase Ballet School”un daveti ile “Passion du Ballet a Kyoto – Summer Festival”e katılmak üzere, ilk uluslararası misafir okul olarak Japonya’ya gitmiş bulunuyoruz.

Passion du Ballet a Kyoto – Summer Festival, her sene temmuz ayında Kyoto’da düzenlenen; ciddi bir kariyer planlayan genç dansçılara dünyaca ünlü eğitmenler eşliğinde workshoplar ve yine bale sanatının ileri gelenlerinin davet edildiği bir gösteri imkanı sağlayan bir yaz bale festivalidir. Okulumuz, önceki yıllarda sadece Japon okullarının katılabildiği bu festivale davet edilen ilk ve tek yabancı okul olma özelliğini taşımaktadır.

 Bu festivale davet edilen ilk yabancı okul olmanın gururunun yanı sıra, okulumuz için bu katılımın bir gurur verici yanı daha bulunmaktadır: Festivale, her sene olduğu gibi bu sene de çok az sayıda önemli yabancı eğitmen davet edilmiştir. Bu sene toplam 3 adet konuk öğretmen etkinlik boyunca ders vermiş bulunmaktadır. Bunlardan biri efsane bale topluluğu Bolshoi Ballet’den Alexander Mushipin, diğeri yine dünyanın en önemli bale topluluklarından biri olan Paris Opera ve Balesi’nden Delphine Mussin ve bir diğeri de okulumuz kurucusu ve bale öğretmeni Zeynep Okçu olmuştur. Zeynep Okçu festival süresince Japon öğrencilere klasik bale, repertuar ve stretching dersleri vermiştir. Ayrıca festival başkanının özel isteği ile Zeynep Okçu’ya ait özgün bir koreografi olan ve folklorik Türk motiflerini de içinde barındıran, Nihanend Longa eşliğindeki “A La Turca” adlı koreografi Japon öğrencilere öğretilmiş ve bu Türk dansı Japon öğrenciler tarafından gösteride sahnelenerek bizi gururlandırmıştır.

Öğrencimiz Defne Mutlucan da festival süresince hem Japonya’nın en önemli eğitmenleri, hem de Bolshoi’dan ve Paris Operası ve Balesi’nden gelen çok değerli öğretmenlerle çalışma fırsatı yakalamış ve de festival sonundaki gösteride tam 7 adet solo sunarak büyük beğeni kazanmıştır. Bunların içinde klasik bale repertuarından eserlerin yanı sıra, Yemen Türküsü eşliğinde sahnelenen ve folklorik Türk motiflerini de içeren Zeynep Okçu’nun özgün koreografisi de özellikle dikkat çekmiştir.

Passion du Ballet a Kyoto Summer Festival ile ilgili fotoğraf albümünü görmek için buraya tıklayınız.

ABD – 2010 Dünya Bale Yarışması

2010 yılına gelindiğinde, Türkiye’den katılan ilk okul olarak yarışmak üzere, ABD’de düzenlenen World Ballet Competition (Dünya Bale Yarışması)’na başvurduk.

World Ballet Competition, profesyonel kariyer odaklı dansçılara ve ciddi bale akademilerine yönelik uluslararası bir bale yarışmasıdır. Her sene ABD’nin Orlando kentinde düzenlenmektedir. 

Yarışmanın kalitesini ve prestijini korumak için katılımcılar ön eleme ile yarışmaya kabul edilmektedirler. Bu kurala göre her yarışmacı, ön başvuru sırasında performanslarını içeren bir DVD göndermekte ve ancak yapılan elemede başarılı olan dansçılar yarışmaya katılma hakkı kazanmaktadırlar.

Okulumuz, tüm geçmiş başarı ve uluslararası referanslarından aldığı güçle, bu önemli yarışmaya katılabilmek amacıyla yapılan ön elemelere performans DVDlerini göndermiş ve de Türkiye’den bu yarışmaya katılacak ilk ve tek okul olarak kabul edilmiştir.

Dünya Bale Yarışması; adından da anlaşılabileceği gibi, ABD’nin ve dünyanın önde gelen bale sanatçıları, dansçılar, koreograflar, öğretmenler, company ve akademi yöneticileri ve dans eleştirmenleri tarafından takip edilmekte ve yarışma, TV yayınlarının yanı sıra, internetten canlı olarak yayınlanarak tüm dünyadan anında izlenebilmektedir.

Yarışmaya kabul edilen dansçılar, 7 kişilik uluslararası bir jüri heyeti tarafından titizlikle değerlendirilmektedir.

Okulumuz, yarışmaya 2 koreografisi birden kabul edilen tek grup olmuştur. Zorlu yarışma sonrası, 2 ABD’li okulun ardından Dünya 3.lüğü kazanmıştır. 5 kıtadan gelen yüzlerce dansçının ve Amerikalı seyircilerin büyük takdir ve beğenisini kazanan okulumuz, bir kez daha Türkiye’yi temsil etme görevini başarı ile yerine getirmiştir.

 

ÇİN HALK CUMHURİYETİ – 2009 Tianjin Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali

2009 yılında 1-7 Temmuz arasında Prag’daki başarıların ardından okulumuz 24-30 Temmuz tarihleri arasında bu kez de dünyanın diğer bir ucunda, Çin Halk Cumhuriyeti’nde düzenlenmekte olan Tianjin Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’ne davet edilmiştir.

Tüm dünyadan pek çok ülkeden sahne sanatları grupları, bu festivale özel davet ile katılabilmekte, katılım için grubun performans kalitesine bakılmaktadır. Grubun özgeçmişi, geçmiş başarıları, sunabildiği uluslararası referanslar ve performans dvdlerinin incelenmesi sonucu, gruplar katılım için davet edilmektedirler.

Okulumuz, tüm geçmiş başarı ve uluslararası referanslarımız sonucu bu önemli festivale katılımcı olarak davet edilmiş olmanın gururunu taşımaktadır.

Cathay Future ve Tainjin Belediyesi tarafından düzenlenen bu festivale, okulumuz Türkiye’yi temsilen katılırken; Yunanistan, ABD, Polonya, İtalya, Fransa, Sri Lanka, Bolivya, Rusya, Hindistan, Tanzanya, Moğolistan, Malezya, Meksika, Japonya, Kore, Zimbabwe, Suriye, Irak, Avustralya, Filipinler, Endonezya, Tayland, İsveç, İsrail, Pakisan gibi, dünyanın çok değişik bölgelerinden, 5 kıtadan, tam olarak 42 ülke ve ev sahibi Çin’in çeşitli bölgelerinden ekipler katıldı.

Çin Halk Cumhuriyeti bürokrasisi tarafından da son derece önemsenen festivalde, Tianjin Belediye Başkanı dahil pek çok önemli yönetici ve bürokrat gösterilerde ve pek çok aktivitede hazır bulundu. Öğretmenimiz Zeynep Okçu, diğer grup liderleri ile birlikte Tianjin Belediye Başkanı tarafından özel bir yemekte kabul edildi. Bunun yanı sıra Çin Halk Cumhuriyeti medyası da festivale yoğun ilgi gösterdi. Açılış gösterilerinin ulusal televizyonda yayınlanmasının yanı sıra, ekibimiz Çin televizyonlarına çok sayıda röportaj vererek, ülkemizin adını bu şekilde de duyurmuş oldu.

Okulumuz, 42 ülkeden 2000’den fazla katılımcının yer aldığı bu festivalde; 3 ayrı sahnede; klasik bale repertuarından çağdaş dansa, Türk Halk Oyunlarının stilize edilerek baleye uyarlandığı geleneksel motifler taşıyan koreografilerden karakter danslarına uzanan geniş bir repertuar içeren 17 parçadan oluşan 4 ayrı gösteri sahneleyerek, büyük bir beğeni toplamış, pek çok farklı ülke grubundan övgülerle birlikte, kendi ülkelerinde yapılan festivallere de davetler almıştır. Tüm bu gösteriler öncesinde ülkemizin adını defalarca anons ettirmiş ve bayrağımızı gururla dalgalandırmıştır.

Yine tüm geziler boyunca ve Çin Seddi’nde, bayrağımız Çin’li grup rehberimiz tarafından taşınmış ve bizi gururlandırmıştır. Okul olarak yaptırdığımız Türkiye t-shortleri, oradaki ekiplere ve organizatörlere hediye olarak dağıtılmış, pek çok ülkeden katılımcı, takım rehberlerimiz ve organizasyon sorumluları bu t-shortleri giyerek, Türkiye logosunu üzerlerinde taşımışlardır.

Bunlara ek olarak;  bu seyahat sonrası öğrencilerimiz, yaşadıkları bu unutulmaz uluslar arası tecrübe ile hem değişik milletlerden gençler ile tanışma fırsatı bulmuş, hem dünyanın 4 bir yanından küçük sanatçılarla aynı sahneyi paylaşmış, hem de kurdukları ilişkilerle kültürel olarak zenginleşmişlerdir. Bir öğretmen olarak bu tecrübenin, Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi olacak bu gençler için son derece önemli olumlu izler bıraktığını düşünmekteyim.

Sonuç olarak okulumuz, bu festivalde sadece bale alanında değil, aynı zamanda her alanda ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, ülke tanıtımında üzerine düşen görevi başarı ile yerine getirmiş olmanın gururunu taşımaktadır.

Tianjin Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali ile ilgili fotoğraf albümünü görmek için buraya tıklayınız.

ÇEK CUMHURİYETİ – 2009 Prag Bale Festivali ve Yarışması

2009 Temmuz ayında okulumuz, 2005 yılında ilk uluslararası tecrübesini yaşadığı New Prague Dance Festival Competition’a tekrar davet edilmiştir. 2009 yılı, okulumuz için yeni bir heyecan ve gurur verici gelişmeye daha sahne olmuştur: 2005 yılından itibaren dünyayı gezen ve yaşları 12 ile 17 arasında olan 12 kişilik ekibimize ek olarak, bu sene ilk kez Hazırlık II, 1. ve 2. Sınıf öğrencilerimizden oluşan ve yaşları 9 ile 12 arasında değişen 14 kişilik bir grubumuz da yarışma kadromuza girme hakkı kazanarak ilk uluslararası tecrübelerini yaşamak üzere New Prague Dance Festival’e katılan ekibimize dahil olmuşlardır.

Okulumuz, 22 ülkeden 400 dansçının mücadele ettiği bu yarışmada 5 önemli ödül alarak, ödül töreni sırasında ülkemizin adını defalarca anons ettirmiş ve bayrağımızı gururla dalgalandırmıştır.

Aldığımız ödüller şunlardır:

1.  Pedagoji Dalında 1.lik – Kurucumuz ve öğretmenimiz Zeynep Okçu için

2.  Klasik Bale kategorisinde 2.lik

3.  Yetenek Ödülü – Öğrencimiz Defne Mutlucan için (Yetenek Ödülü 400 dansçıdan sadece 6 kişiye verilmektedir.)

4.  Yetenek Ödülü – Öğrencimiz Elif Unan için (Yetenek Ödülü 400 dansçıdan sadece 6 kişiye verilmektedir.)

5.  Jüri Özel Ödülü – Öğrencimiz Zeynep Çalık için (Jüri Özel Ödülü 400 dansçıdan sadece 7 kişiye verilmektedir.)

Tüm yarışma boyunca diğer ülkelerden gelen katılımcıların ve özellikle de bale sanatının ileri gelenlerinden oluşan yarışma jürisinin büyük takdir ve ilgisini toplayan okulumuz, bale gibi zor bir sanat dalında gösterilen başarı ile Türkiye’nin aydınlık, modern ve entelektüel yüzünü sergilemiş olmaktan gurur duymuştur.

Ancak okulumuzun New Prague Dance Festival boyunca ülke tanıtımına yaptığı katkı sadece bale alanındaki başarılarımızla sınırlı kalmamıştır. Festival süresi olan 1 hafta boyunca okulumuz, yarışma ile ilgili alanlarda (konservatuardaki dersler, sahnedeki gösteriler vs.) “Zeynep Okçu Ballet School – TURKEY” yazılı tek tip eşofmanları, disiplinli davranışları ve her zaman düzenli örnek takım görüntüsüyle; sosyal kaynaşma amacıyla düzenlenen gezi, yemek, tekne turu gibi aktivite alanlarında ise sempatik tavırları ve kurduğu sıcak sosyal ilişkilerle, tüm festivale damgasını vurmuş, en çok ödül alan okul olmanın yanı sıra; en beğenilen, takdir edilen ve sevilen ekip olmayı da başarmıştır.

Okul olarak yaptırdığımız Türkiye t-shortleri ve Türkiye logolu çantalar, oradaki ekiplere ve organizatörlere hediye olarak dağıtılmış ve büyük ilgi ve sempati toplamıştır. Pek çok katılımcı, takım rehberlerimiz ve bizzat organizasyon başkanı David Pospisil, bu t-shortleri giyerek, tüm akşam boyunca Türkiye logosunu üzerlerinde taşımışlardır.

Yine ödül töreni sırasında tüm katılımcılarımızın elinde olan Türkiye bayrakları, diğer ülke takımlarının ilgisini çekmiş ve ekibimizden bayrak isteyen diğer ülke katılımcıları tören boyunca Türkiye bayraklarını sallayarak ilginç ve gurur verici bir görüntü ortaya koymuşlardır.

Tüm bunların sonucunda okulumuz, New Prague Dance Festival’de, Avrupa Birliği’nin ortasında, Prag’da, adeta Türk modası yaratmış, Türk rüzgarı estirmiştir.

New Prag Dance Festival Competition ile ilgili basın bültenimizi görmek için buraya, fotoğraf albümünü görmek için buraya tıklayınız.

 

KANADA VE ABD – 2008 Dans Dünya Kupası

2008 yılına gelindiğinde okulumuz, Kanada’da düzenlenen Dance World Cup’ta yarışmak üzere kabul edilmiştir. Bu yarışmada tüm dünyadan 25 ülkeden 74 okulla yarışan okulumuz 2 gümüş 3 bronz madalya kazanarak ülkemize 5 adet madalya kazandırmıştır. Bu yarışmada okulumuzun aldığı ödüller aşağıda listelenmiştir:

• Bale 16 Yaş Altı Gruplar kategorisinde 2.lik (Gümüş Madalya) – “The Red Dance” için
• Bale 16 Yaş Altı Gruplar Kategorisinde 2.lik (Gümüş Madalya) – “Ballet Turca” için
• Bale 16 Yaş Altı Gruplar Kategorisinde 3.lük (Bronz Madalya) – “The Notice” için
• Bale 16 Yaş Altı solo kategorisinde 3.lük (Bronz Madalya) – Defne Mutlucan için
• Bale 13 Yaş Altı Solo Kategorisinde 3.lük (Bronz Madalya) – Semiha Sude Özfen için

Bunlara ek olarak okulumuz ayrıca

• Bale 13 Yaş altı Duo-Trio kategorisinde 4.lük – “2 Kuğu” için
• Bale 16 Yaş Altı Gruplar Kategorisinde 4.lük – “Bach a L’Orientale” için
• Bale 16 Yaş Üstü Solo Kategorisinde 4.lük – Göksu Özer için
• Lirik Dans 16 Yaş Altı Gruplar Kategorisinde 4.lük – “Dance of the Colors” için
• Bale 13 Yaş Altı Solo Kategorisinde 6.lık – Bengü Altunkaş için
• Bale 16 Yaş Altı Solo Kategorisinde 6.lık – Fatma Nur Aydeniz için
• Bale 16 Yaş Altı Solo Kategorisinde 6.lık – Dilara Çabuk için

Tüm bu ödüller sonrasında diğer ülkelerden gelen katılımcıların ve Kanadalı seyircilerin büyük takdir ve ilgisini toplayan okulumuz, kapanış seremonisinde dans etmek üzere seçilen az sayıda gruptan biri olmuş, bale gibi zor bir sanat dalında gösterilen başarı ile Türkiye’nin aydınlık, modern ve entelektüel yüzünü sergilemiş olmaktan gurur duymuştur.

Ekibimiz bu başarılı yarışmanın ardından Kanada’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne geçerek Seattle ve New York kentlerini ziyaret etmiş, burada Lincoln Center’da American Ballet Theatre’dan Giselle balesini izlemek gibi pek çok sanatsal ve kültürel aktivite ve gezi gerçekleştirerek yurda dönmüştür.

Dance World Cup – Kanada ile ilgili basın bültenimizi görmek için buraya, fotoğraf albümünü görmek için buraya tıklayınız.

 

ALMANYA – 2007 Berlin ve Augsburg Turnesi

Yarışmaların yanı sıra Zeynep Okçu Bale Okulu, öğrencilerinin sadece bale anlamında değil aynı zamanda kültürler arası iletişim anlamında da kendilerini zenginleştirebilmeleri amacıyla uluslar arası kültürel işbirliklerine de önem vermektedir. Bu amaçla 2006 yılında başlattığı “Köprü” Projesi dahilinde Almanya’nın en büyük bale akademilerinden biri olan “Dance Center No. 1”ı Bodrum’da ağırlamış, misafir okul öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte bale dersleri ve ortak bir performans düzenlemiştir. Bu proje süresince konuk öğrenciler okulumuz öğrencilerinin evlerinde misafir olmuş, böylece iki ülke çocukları gerçek bir yakınlaşma ve paylaşım yaşama ve birbirlerinin kültürlerini yakından tanıma şansı bulmuşlardır. Bu proje sonunda bir öğrencimiz Alman Akademiden 2007 yılı yaz okulu için burs kazanmıştır. 2007 yazında ise aynı projenin 2. etabı olarak, bu kez okulumuz Almanya turnesine gitmiş, Augsburg’da “Dance Center No. 1”, Berlin’de ise “Balancé Balletschule” bale akademilerinin misafiri olarak Augsburg, Münih ve Berlin’i kapsayan 2 haftalık turne boyunca 3 temsil vermiş ve Alman bale seyircisinin de büyük beğenisini kazanmıştır.

Almanya Turnesi ile ilgili basın bültenimizi görmek için buraya, fotoğraf albümünü görmek için buraya tıklayınız.

 

İTALYA – 2006 Dans Grand Prix Italy

2005 yılında Prag’da elde edilen başarının ardından Zeynep Okçu Bale Okulu 2006 yılında da İtalya’da yapılan “Dance Grand Prix Italy” isimli yarışmaya, yine Türkiye’den katılan ilk okul olarak davet edilmiş ve yarıştığı her alanda; İtalya, İsviçre, İngiltere, Güney Afrika Cumhuriyeti, İskoçya, İzlanda, ABD, Fransa gibi dünyanın 4 bir yanından gelen tüm rakip ülke okullarını geride bırakarak birincilik ödülünü kazanmıştır:

1.  16 yaş altı Bale Kategorisinde 1.lik
2.  Zeynep Okçu için Pedagoji dalında 1.lik
3.  UNICEF özel ödülü

Ödül töreni sırasında en çok ödül alan okul olarak tekrar tekrar sahneye çağırılan okulumuz, seyircilerden ve hatta jüriden büyük alkış almış, ve festival başkanı tarafından sahneye “Avrupa’nın Yeni Ülkesi Türkiye” diyerek davet edilmiştir. Tüm dünyadan gelen dansçılara ülkemizin adını bu şekilde duyurmanın gururu, aldığımız en büyük ödül olmuştur.

Dance Grand Prix Italy ile ilgili basın bültenimizi görmek buraya, fotoğraf albümünü görmek için buraya tıklayınız.

 

ÇEK CUMHURİYETİ – 2005 Prag Bale Festivali ve Yarışması

2005 yılında, henüz 4. yılını tamamladığı sırada okulumuz, Çek Cumhuriyeti’nde yapılan 9. Uluslararası Prag Dans Festivali’ne “New Prague Dance Festival” davet edilmiştir. Bu festivale katılacak ilk Türk okulu olma gurur ve sorumluluğunu taşıyan okulumuz; Rusya, ABD, İtalya, Belçika, Fransa, Hindistan, Çek Cumhuriyeti, Kore, Panama gibi dünyanın dört bir yanından gelen dansçıların katılımıyla gerçekleşen bu festivalde uluslararası bale camiasına, Türk çocuklarının ve gençlerinin yeteneklerini kanıtlamak idealiyle yola çıkmış ve yüzlerce yıllık bale geleneğine sahip bu ülkelerin çoğunu geride bırakarak okul olarak 6, bireysel olarak 11 ödülle yurda dönmüştür. Bu ödüller şunlardır:

1.   Okulumuzun kurucusu, bale öğretmeni ve koreografı Zeynep Okçu’ya “Sanat Yönetmenliği” ödülü
2.   Modern Dans dalında 2.lik
3.   6 öğrenciden oluşan “Minik Periler” grubumuza “Bale Yetenek Ödülü”
4.   3 öğrencimize “Jüri Özel Ödülü”

Prag Festivali ile ilgili basın bültenimizi görmek buraya, fotoğraf albümünü görmek için buraya tıklayınız.

Uluslararası sahnelerde, kısa sürede edindiği bu başarı ve tecrübelerle okulumuz, bundan sonra da dünya sahnelerinde ülkemizin adını gururla taşımak için çalışmalarına devam etmektedir.